כסא תלמיד

איך לבחור נכון כסא תלמיד

השקעתם עבור הילד שלכם את החדר המושקע ביותר עם הריהוט היפה ביותר ועדין הוא מעדיף להכין את השיעורים שלו דווקא על שולחן האוכל במטבח. יכול להיות שהכסא שבחרתם עבורו לא עונה על הדרישות שלו? איך תוכלו לבחור כסא תלמיד שיגרום לילד שלכם להישאר בחדר שלו בזמן שהוא מכין שיעורים?

כסא תלמיד – מה זה בכלל
השם של כסאות המיועדים לישיבה מול המחשב השתנה בשנים האחרונות. הכיסאות הללו מיועדים גם לתלמידים, אך יחד עם זאת הם משרתים את כל מי שמוצא את עצמו עובד מול שולחן כתיבה. כסאות מסוג זה נועדו לעבודה מול המחשב אך גם לביצוע עבודות שונות הנעשות בישיבה אל מול השולחן.

כסא תלמיד – למה זה נחוץ?
בעבר התלמידים היו מסתפקים בכל כסא אפשרי. היו בתים שבהם הילדים היו סוחבים כסאות מחדר האוכל אל החדר הפרטי שלהם בכדי לבצע עבודות שונות. על פי מחקרים שבוצעו במספר מדינות בעולם כבר הוכח כי ישיבה לא נכונה במהלך עבודה מול שולחן או עבודה מול המחשב, עלולה לפגוע בגב.
בגיל הילדות וגם בגיל ההתבגרות הילד חשוף יותר לנזקים העלולים להיגרם לגב שלו כתוצאה מישיבה לא נכונה. כסא מסוג זה שומר את גבו של הילד זקוף גם במהלך עבודות שונות. על כסאות אורטופדיים מסוג זה, הסיכוי כי גבו של הילד יינזק כתוצאה מישיבה ממושכת מול שולחן הוא נמוך יותר.
או כסאות תלמיד קיימים כיום בשוק?
השוק מציע כיום מגוון רחב שלכסאות תלמידבמחירים ועיצובים שונים. מדובר בכיסאות שנועדו בראש ובראשונה לאפשר לתלמיד עבודה נכונה מול השולחן או מול המחשב. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את הכסא הטוב ביותר עבור הילד שלכם.
1. כסא יפה– אין מה לעשות, בגיל ההתבגרות הילדים לא מתפשרים רק על נוחות. הם ירצו שכל דבר שיכנס לחדר הפרטי שלהם יעמוד בסטנדרטים גבוהים במיוחד. היופי של הכסא יקנה לו נקודות רבות מבחינת התלמיד כשהוא ישקול אם לעבוד בחדר שלו או במטבח. תמיד כדאי לתת לילדים לבחור את הכסא שלהם.

2. כסא נוח– קחו בחשבון כי הילד שלכם יבלה שעות רבות בישיבה על הכסא הזה. לא כל כסא יקר ומפואר הוא בהכרח כסא נוח. ממש כפי שלא הייתם בוחרים ספה לסלון מבלי לשבת עליה, כך גם לא תוכלו לבחור כסא לילד שלכם מבלי לבדוק אותו.


3. כסא אורטופדי – אחרי הכל המטרה היא לשמור על הגב של הילד שלכם. תמיד כדאי להעדיף כסא אורטופדי. ואם כבר אז גם כסא מתכוונן.


4. כסא חזק – ילדים לא כל כך יודעים לשמור על דברים. כדאי שהכסא יעמוד גם בפני הילד הפראי ביותר.

כסא תלמיד– כמה זה עולה?
המחירים נעים בין מאות לאלפי שקלים.