כסאות תלמיד

כסא תלמיד איכותי וחיוני לבריאות הילד

כיסא תלמיד איכותי חיוני לשמירת הבריאות של הילד שלכם. במציאות החיים של היום, ילד מעביר לפחות שליש מיומו בישיבה. הוא רבע יום יושב בבית הספר ושאר הזמן יושב מול הטלוויזיה, מול השולחן במטבח או מול השולחן בחדר מול שיעורי הבית או מול המחשב.
ילדים מתפתחים בגילאי בית הספר והתיכון. הם גובהים ומתרחבים. עמוד השדרה רגיש בגיל הזה לשינויים וצורת ההתפתחות שלו בגיל הלימודים תשפיע על היציבה של הילד לאורך כל חייו. אם הוא יתרגל לשבת בגיל מוקדם יציב וזקוף הוא ימשיך לשבת כך כל חייו.

הסכנה בכיסאות זולים
כיסא תלמיד זול לא מגן על הגב כראוי ויגרום לילד להתרגל לשבת כפוף. ההרגל הזה לא נוח לילד ולכן הוא תמיד ישנה תנוחות על הכיסא. הוא ינסה לשבת עם רגליים מקופלות, עם הברכיים או יסתובב כל הזמן. התוצאה היא פגיעה בגוף וביכולת שלו להתרכז.
מי שרוצה לתת לילד שלו כיסא תלמיד איכותי, צריך לדעת מראש שהמחיר מדבר. כיסאות זולים מאופיינים בצורתם הקטנה. משענת הגב נמוכה ואפשרויות הכיוון מעטות. ברוב הכיסאות הזולים אין ידיות לידיים והריפוד נקרע מהר.

איך לזהות כיסא תלמיד איכותי?
קודם כל, כיסא תלמיד איכותי נמדד על פי המשענת לגב. המשענת צריכה להיות כמה שיותר גבוהה ורחבה. האידיאל הוא שהמשענת תסתיים מעל לראשו של הילד. כך הוא יקבל תמיכה לכל אורך עמוד השדרה, לצוואר ולראש.
שנית, כיסא תלמיד צריך לכלול לפחות שני מנגנוני כיוון. הראשון הוא לשליטה על גובה הכיסא והשני הוא על זווית המשענת לגב. זה המינימום הנדרש. מעבר לזה יש מנגנון נדנדה ומנגנונים לקביעת גובה וזווית הידיות.
ואם כבר ידיות, הן חשובות מאוד. כיסא תלמיד בלי ידיות לא נותן תמיכה לזרועות בזמן העבודה מול השולחן. התוצאה היא עומס על הכתפיים והשכמות וכיפוף של הגב העליון. ידיות לידיים צריכות להיות רחבות וארוכות כמה שיותר.

השקעה לאורך זמן
כיסא איכותי יחזיק זמן רב בביתכם. זו השקעה כדאית לטווח ארוך. על רוב הכיסאות יש שנות אחריות רבות היישר מהיצרן. החומרים האיכותיים שמהם הוא מיוצר יחזיקו זמן רב ולא ימהרו להיקרע או לשקוע.
מומלץ לבחור כיסא תלמיד עם מנגנוני כיוון של ידיות. יש מנגנונים של גלגלי שיניים אבל הם לרוב נוטים להישחק עקב המשחקים המרובים של הילדים. ידיות לחיצה פועלות על כח קפיץ או לחץ אויר ולא מצריכות הפעלת כוח.
לסיכום, כסא תלמיד איכותי יעניק לילד שלכם תמיכה טובה לגב ולמותניים. הילד לא יתעייף וישמור על ריכוז גבוה. הכיסא יחזיק לשנים רבות וישמש אות הילד ואת האחים והאחיות. לאחר שהילד יתרגל לשבת נכון וזקוף, הוא כבר יישם את התנוחה הזו בכל כיסא שהוא יפגוש בחייו. הוא יישאר זקוף ולא יסבול מכאבי גב בבגרותו.