תלמיד

כסא תלמיד | באמת יכול להיות נוח?

כולנו זוכרים אותם היטב, אם זה מבית הספר (היסודי, החטיבה או התיכון) או מהאוניברסיטה, הלא הם כיסאות התלמיד. באופן כללי כסא תלמיד זה לא ממש משהו נוח שאהבנו לשבת עליו לאורך זמן, שכן הוא היה עשוי מפלסטיק או עץ ולפעמים הגב שלנו התחיל להציק לנו כי הכסא די מפריע לנו.
באופן כללי, חשוב לציין כי בשנים האחרונות חל שיפור מתמיד בכיסאות התלמידים הנמצאים במוסדות החינוך השונים. המודעות כמובן לנושאי הבריאות רק הלכה וגברה עם השנים, כך שכולם הבינו שעל מנת לשמור על ריכוז וגם למנוע בעיות בריאותיות יש צורך שתלמידים או הסטודנטים יהיה כסא תלמיד איכותי וטוב.

לבית אי אפשר לקנות כסא תלמיד?

בוודאי שניתן לקנות הביתה כסא תלמיד מיוחד ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מהר. אם אנחנו שהיינו ילדים היינו עושים שימוש בשולחן האוכל, באיזה שהוא שלב היינו מאבדים את הסבלנות שלנו. אולם כאשר היה לנו שולחן כתיבה וכסא תלמיד נוח, הרגשנו מאוד חשובים והיינו מצליחים ללמוד טוב יותר.
רצוי כבר מכיתה א’ לקנות שולחן עבודה וכסא תלמיד לילד, שכן הוא יבין מראש את המחויבות שנדרשות ממנו ושהו כבר נמצא בין “הגדולים”. יותר מכך, אם תשלבו את הילדים בבחירת הכסא סביר להניח כי ההתלבות שלהם תביא אותם לכך שהם ירצו ללמוד מיוזמתם תוך שהם מרגישים שהם לקחו חלק במשהו גדול.

איך בכלל לבחור כסא תלמיד?
נתחיל מכך ששני הדברים החשובים כאשר מנסים לבחור מבין כמה סוגים של כסאות תלמידים אלו הנוחות והבריאות, שני דבר שבהחלט קשורים אחד לשני. תחילה נחפש אחר כסא שיהיה נוח לילד. ניתן להגיד לילד לשבת עליו ולראות איך הוא מרגיש עם הכסא ולהגיד לא להתבייש במידה והכסא לא נוח.
באשר לבריאות, מומלץ מאוד לקנות לילד כסא אורטופדי, שכן אם הוא ילמד סביר להניח שהוא יבלה איתו כמה וכמה שעות במהלך השבוע. הכסא צריך לתמוך בגב התחתון וכן לתמוך גם בעמוד השדרה. אנחנו מאוד לא רוצים חלילה כי הילד ייפגע כאשר הוא יישב במהלך הלמידה.
עוד משהו חשוב כאשר אתם עושים חיפוש, מומלץ מאוד לקנות כסא של חברה מוכרת. אל תתפתו לקנות כסא זול יחסית שאינו מוכר ולא קיבלתם המלצות עליו, שכן הוא עלול להתבלות מהר ולהתגלות כלא נוח. עדיף להוסיף עוד כמה מאות שקלים על חברה איכותית ומוכרת.

איפה בכלל רוכשים כסא תלמיד?

בכל רשת רהיטים או כלים לבית תוכלו למצוא מגוון של כסאות תלמידים. כמובן שניתן לעשות הכנה מראש ולחפש אחר כסאות באינטרנט ואף להזמין אותם. אולם תמיד מומלץ לראות את הכיסא ואף לבדוק אותם כפי שציינו. חשוב לבדוק לעשות סקר שוב ולבדוק היכן תוכלו לרכוש דגם טוב במחיר סביר.